Oceněné snímky letošní fotografické soutěže Cop26 Photographic Competition, kterou pořádá Projekt Země ve spolupráci s Nature Picture Library. Cílem je zvýšit povědomí o obrovských výzvách, kterým příroda čelí, a také o dopadech změny klimatu na globální ekosystémy.
Odrohování nosorožce v Jihoafrické republice. Odstranění rohů je posledním pokusem jak od nosorožců odradit pytláky. Ačkoli je to pro nosorožce traumatický zážitek, odrohování je jako stříhání nehtů a roh mu znovu naroste. Párek tučňáků nejmenších na skále v St.Kilda v Austrálii. V dáli svítí město Melbourne. Mládě keporkaka s poraněnou prsní ploutví a zjizveným tělem plave se svou matkou u pobřeží Tonga v Tichém oceánu. Mladý lední medvěd odpočívá na ledové kře v souostroví Špicberky v Norsku. Sele u své mrtvé matky na farmě v Itálii. Ledovec Sermeq Kujalle v Grónsku. Jde o nejrychleji se pohybující ledovec na světě. Za posledních 10 let zdvojnásobil svou rychlost a dnes se každých 24 hodin přesune o 40 metrů. Kaktus Opuntia engelmanni umírající v důsledku sucha v horách národního parku Saguaro v Arizoně.
Od roku 1990 zažívá jihozápad USA jedny z nejtrvalejších zaznamenaných such – v Arizoně aktuálně trvá 26.rok dlouhodobého sucha.Dospělý keporkak u deštného pralesa Great Bear v kanadské provincii Britská Kolumbie. Život u korálového útesu u ostrova Misool, Raja, Západní Papua, Indonésie. Luskoun krátkoocasý v Číně. Mrazuvzdorné bambusy Listoklasce jedlé v národním parku Shinan Zhuhai v čínské provincii S‘-čchuan. Tato rostlina je schopna vyrůst za den až o jeden metr. Mladí žraloci citronoví v mangrovech na Bahamách. Odlesňování kvůli pěstování palmového oleje v ekvádorském lese Choco. Jižní Amerika má nejvyšší míru odlesňování na světě a Ekvádor je na druhém místě na kontinentu hned po Brazílii. Samec malého skokana Micrixalus kottigeharensis láká máváním nohou samičku k páření. Agumbe, Indie Skupina samic vorvaně obrovského během vylučování v Indickém oceánu u Srí Lanky. Vytrvalá rostlina Welwitschie podivná v poušti Namib v Namibii. Patří mezi nejstarší organismy na planetě: někteří jedinci mohou být starší než 2000 let. Tající ledovec Austfonna v norském souostroví Špicberky. Jde o třetí největší evropský ledovec co do rozlohy a objemu, s ledovcovou stěnou dlouhou asi 200 km. Párek tučňáků kroužkových na ledovci v Antarktidě. Orel skalní na mršině jelena ve skotském Assyntu. Panda červená v čínském národním parku Labahe. Žralok kladivoun bronzový u mexického poloostrova Baja. Rajka velká na indonéském ostrově Wokam.