in ,

Mrtví migranti 🇲🇦

24.června 2022, MAROKO: Při pátečním hromadném pokusu dostat se z marockého území do španělské enklávy Melilla zemřelo 23 afrických migrantů. Asi 2000 mladých mužů zkusilo překonat dvojitou bariéru a šestimetrový plot na hranicích Mellily navzdory rozsáhlé přítomnosti španělské i marocké policie (asi 130 z nich uspělo). Většina zemřela kvůli obrovské tlačenici u hraniční bariéry (ušlapání nebo udušení, popřípadě kvůli pádu z výšky). Zranění podle původní bilance utrpělo 76 migrantů a 140 marockých policistů.

Ohodnotit příspěvek

102 Hodnocení
Líbí Nelíbí

Napsat komentář

 1. Jsem celkem sluníčko, ale nerozumím tomu proč EU nenastaví stejné pravidla jako má Australie.

  V různých zemích označených za bezpečné mít úřady na kterých by bylo možné se zaregistrovat. Po registraci by byl posuzován reálná oprávněnost žadatele o azyl. Při splněné podmínek (po několika měsících) cesta do Evropy. Zároveň zřídit program pro ekonomické migranty, tak aby zde mohli jít pracovat (zase, po dukladném posouzení) za specifických podmínek na přesně danou dobu.

  Každý kdo dorazí do EU nelegálně (ignoroval by nastavená pravidla) by byl bez jakýchkoliv výjimek deportován na pronajaté území v bezpečné africké zemi, kde by se čekalo na to než si vzpomene odkud je, nebo kam chce.

  • Austrálie je super, musíš umět anglicky a žádný minarety a žádný muslimský modlitebny. Takže se tam 99,9999999% žadatelů nemá šanci. Však to ctejné chce Okamura, a furt ho všichni dehonestují, stejně jak dehonestovali Sládka. Ale je krásné vidět, jak dneska chcete to co chtěl Okamura prosadit už v roce 2015. Tak to čumím.

  • Jenomže ty víš tak trochu úplný hovno jak to vypada v některých zemí Afriky.
   Že zde probíhají náboženské války, vládnou zde ozbrojené milice či organizace, které nemají s ničím a nikým slitování.
   A to ,že v některých zemí je hlad a bída a že tam vznikají velké rodinné klany jen proto aby se uživili. Což tací jako ty nikdy nedokáže pochopit. Že sice více krků více sní,ale taky více rukou , které mohou zbytek rodiny uživit. Že děti vykonávají už od útlého věku takovou práci, který místní keyboard heroes ani neviděli natož neuvidí.
   Ale to že Evropané drancovali a ničili celý černý kontinent, kdy na těchto lidech byla postavena snad celá obr Amerika už nikdo nechce ani pomyslet.
   Já se domnívám, že by si tito lidé měli vzít zpět to co jim předcházející generace vzali.

   • Právě kvůli takovým ekosluníčkářským pseudohumanitním dementním milovníkům opic je Evropa v prdeli a možná celý svět. Přemnožená negrácká zvěř rozumí jen tvrdé ruce, biči a represím, to je drží v mantinelech a je osvědčené desetiletími. Viz USA, tam si teď opičácí začínají dělat co chtějí a je z toho akorát bordel, rabování a další svinstvo. Viz Jižní Afrika, dokud vládli bílí a apartheid držel negrozvěř na uzdě, byla to kvetoucí země. Pak to převzali negři a je z toho bordel, špína, kriminalita, kde si nikdo není jist životem. Jak řekl v USA bývalý člen KKK, kdybychom tehdy věděli, co z toho bude, raději bychom si bavlnu sklízeli sami.

   • Hovno o tom viditelne vis ty. Samozrejme, pred bilym Evropanem nikdy nikdo nikoho nenapadl, nezabil a neokradl. To, ze cerni otrcoi byli obvykle zajatci kmenovych valek, prodani Arabum a Evropanum svymi premoziteli a uz jen kolik jich skoncilo na Strednim vychode jsi jaksi zapomel zminit. Co treba Berbersti pirati, kteri odtahli pres milion Evropanu do otroctvi? Pohoda ne?

    A to ze cerni vybudovali Ameriku je smesna ubohost – uvedom si kolik jich tam je a bylo, moc ne. Navic dostali od Ameriky vlastni zemi v jejich domovine a vetsina z nich se na to vysrala.

    A Evropu jim rozhodne nikdo nevzal. Ani ten sever Afriky ne, on je duvod, proc se jim rikalo subsaharani. A jak se maj tam je jejich problem, nebyt dementi, mohli to obrovsky bohatsvi co maji v hline sami efektivne vyuzit. Ale ne, radsi se ted nechaji drancovat od Ciny, coz te ale urcite nesere.

   • JentakNekdo jdi s tím do piče. Česko historicky NIKDY nemělo kolonie. My jsme nikoho nedrancovali. My si vše vybudovali sami!!!! Protože jsme dobří! My nemáme důvod poklekávat, omlouvat se za kolonialismus a podobné sračky. Naopak jsme byli my kolonií R-U a byli jsem i terorizováni nájezdy muslimů. Víš jak vznikly Štramberské uši? Když dělali muslimáci nájezdy, tak řezali, jako důkaz svému šéfovi, nevinným lidem uši. Drž už tedy prosím hubu, demente. Děláš akorát ostudu. Buď jseš dle komentů dobrý troll, nebo mega hloupé sluníčko. Taky je možné, že jsi černoch nebo muslim, dle tvých rasistických narážek na Česko. Pokud jo, tak se chci zeptat. Sere tě, že si tady bílí ateisti dovolují s tebou nesouhlasit? Uvědom si, že tady nejsi v USA. Tady jsou si všichni rovní.

 2. Tohle je něco co mě hrozně mrzí a zároveň sere. Nechci si číst o tom že se 2000 afrických migrantů snaží dostat do Evropy a 23 jich u toho umře. Chci číst : Asi 2000 mladých mužů zkusilo překonat dvojitou bariéru a šestimetrový plot na hranicích Mellily navzdory rozsáhlé přítomnosti španělské i marocké policie. 23 jich zemřelo na pád z výšky nebo ušlapání. Zbývajících 1800 mrtvých padlo za obět palbě z automatických zbraní španělských policistů. Necelým dvěma stovkám přeživších se podařilo utéct zpět do vnitrozemí a nyní po zbytku kontinentu zvěstují konec snu o migraci za iphonem a blonďatýma holkama.

Motonehoda #33 🇧🇷

Sejmutá kokosem 🇲🇾