in ,

Mrtví migranti 🇲🇦

24.června 2022, MAROKO: Při pátečním hromadném pokusu dostat se z marockého území do španělské enklávy Melilla zemřelo 23 afrických migrantů. Asi 2000 mladých mužů zkusilo překonat dvojitou bariéru a šestimetrový plot na hranicích Mellily navzdory rozsáhlé přítomnosti španělské i marocké policie (asi 130 z nich uspělo). Většina zemřela kvůli obrovské tlačenici u hraniční bariéry (ušlapání nebo udušení, popřípadě kvůli pádu z výšky). Zranění podle původní bilance utrpělo 76 migrantů a 140 marockých policistů.

  1. Jsem celkem sluníčko, ale nerozumím tomu proč EU nenastaví stejné pravidla jako má Australie.

    V různých zemích označených za bezpečné mít úřady na kterých by bylo možné se zaregistrovat. Po registraci by byl posuzován reálná oprávněnost žadatele o azyl. Při splněné podmínek (po několika měsících) cesta do Evropy. Zároveň zřídit program pro ekonomické migranty, tak aby zde mohli jít pracovat (zase, po dukladném posouzení) za specifických podmínek na přesně danou dobu.

    Každý kdo dorazí do EU nelegálně (ignoroval by nastavená pravidla) by byl bez jakýchkoliv výjimek deportován na pronajaté území v bezpečné africké zemi, kde by se čekalo na to než si vzpomene odkud je, nebo kam chce.

  2. Tohle je něco co mě hrozně mrzí a zároveň sere. Nechci si číst o tom že se 2000 afrických migrantů snaží dostat do Evropy a 23 jich u toho umře. Chci číst : Asi 2000 mladých mužů zkusilo překonat dvojitou bariéru a šestimetrový plot na hranicích Mellily navzdory rozsáhlé přítomnosti španělské i marocké policie. 23 jich zemřelo na pád z výšky nebo ušlapání. Zbývajících 1800 mrtvých padlo za obět palbě z automatických zbraní španělských policistů. Necelým dvěma stovkám přeživších se podařilo utéct zpět do vnitrozemí a nyní po zbytku kontinentu zvěstují konec snu o migraci za iphonem a blonďatýma holkama.

IMG 20220627 172224

Motonehoda #33 🇧🇷

IMG 20220628 154341

Sejmutá kokosem 🇲🇾