V Americe existuje plemeno skotu s neuvěřitelně dlouhými rohy – jejich délka může dosáhnout dvou metrů, ale ani 2,5 metru není maximum.
Plemeno se jmenuje Texaský dlouhorohý skot neboli Texas Longhorn a původem pochází z jihozápadu USA. Jde o potomky skotu španělských osadníků, které už v 16. století zdivočeli na území dnešního Texasu.
První krávy sem patrně přivezl španělský conquistador Álvar Núñez Cabeza de Vaca již roku 1528 a dalších asi 500 kusů roku 1540 Francisco Vásquez de Coronado. Stáda pak žila divoce v prérii až do 19. století, kdy se v roce 1845 Texas stal součástí Spojených států. Tehdy začali američtí osadníci zvířata cíleně chovat na svých rančích a farmách, což byl počátek kovbojské kultury amerického západu. Stáda trávila většinu roku volně na pastvinách a do ohrad se zaháněla jen za účelem značkování telat. Toto krocení a značkování býčků se stalo základem pro pozdější rodeo.
V důsledku poklesu popularity texaský dlouhorohý skot na začátku 20.století téměř vymizel. Nebýt nadšence Willieho Barnese, který za podpory vlády organizoval ochranu a chov texaského longhorna v rezervacích, dnes už by toto plemeno možná neexistovalo. V současnosti se chová asi 10 tisíc kusů tohoto skotu – v roce 2009 byl formou nákupu embryí importován i do Česka.
Rohy jim rostou až do věku 9-10 let a jejich tvar se různě liší od téměř rovných až po zakřivené. Rekordmanem je prý býk jménem Jay Er, jehož rohy dosahují 2 m 77 cm. Rohy mají význam v texaské kultuře, rančeři a majitelé stád si jimi tradičně zdobí kapoty svých automobilů. Dospělí býci mohou vážit až 700 kg a v kohoutku dosahují výšky až 165 cm.
Navzdory své složité a agresivní povaze se používají jako jezdecký skot a chovatelé si pochvalují jejich inteligenci a vysokou odolnost vůči nemocem a nepříznivému počasí. Chová se především pro maso, které je suché a vyznačuje se nízkým obsahem tuku. Přesto je velmi chutné a má příchuť podobnou zvěřině. Hojně se využívá v tex-mex kuchyni, především k přípravě chilli con-carne.
Průměrný longhorn se v aukci prodá za 4 500 dolarů, ty nejlepší kusy můžou stát až 10 000 dolarů. Zatím nejdražším prodaným jedincem se v roce 2018 stala kráva jménem 3S Danice, která měla ve třech letech rohy dlouhé 2,3 m – což je obrovské cislot pro každého longhorna, natož pro tak mladého. Nabídky činily 50 000 dolarů, pak 100, pak 200, pak 300, až se nakonec 3S Danica prodala za neskutečných 380 000 dolarů. Kupci nešli konkrétně jen po ní, ale po jejich potomcích. Tak mladá kráva s tak dlouhými rohy totiž představuje obrovský skok vpřed v nikdy nekončícím závodě o největší rohy. Větší rohy znamenají větší pozornost a větší peníze.