1. Robin Williams – Táta v sukni (1993)
Kvůli proměně v postarší chůvu paní Doubtfireovou, musel herec chodit do maskérny v pět hodin ráno a strávit 4,5 hodin v křesle. Aby se nenudil, bylo naproti němu umístěno samostatné zrcadlo, přes které sledoval televizi umístěnou za ním. Na výrobě masky se podílelo 12 profesionálních designérů, z nichž někteří byli oceněni Oscarem.
2. Michael Keaton – Beetlejuice (1988)
Keaton se na plátně objeví na pouhých 14 minut, ale i přesto roli Beetlejuice považuje za svou nejoblíbenější. Režisér Tim Burton mu poskytl volnost, díky čemuž se Keaton vyřádil a velké množství replik Beetlejuice jsou jeho improvizace.
3. Jack Nicholson – Batman (1989)
Sám Nicholson zpočátku Jokera hrát nechtěl, protože se mu nelíbilo účinkovat ve filmu o mužích v podivných oblecích a také nebyl příliš nadšený z představy, že stráví několik hodin denně v maskérně. Ale značný honorář, stejně jako vysoké procento ze zisku, přiměly herce změnit názor. Film vydělal přes 400 milionů dolarů a Nicholson z toho měl 60 milionů dolarů. Podílel se na navrhování Jokerova kostýmu a nakonec si ho tak oblíbil, že ho po natáčení odkoupil.
4. Jim Carrey – Grinch (2000)
Celkem stokrát se musel Jim Carrey navléct do obleku vyrobeného z jačích chlupů nabarvených na zeleno a strávit více než tři hodiny v maskérně. Aby to Jim vydržel, musel se od speciálních vojenských jednotek naučit techniku na zvládání stresu. V obleku bylo horko a dokonce se v něm i trochu bál, protože si připadal, jako by byl pohřbený. Žluté kontaktní čočky začaly být po nějaké době nesnesitelné a tak se zbytek scén natáčel bez nich a oči byly dobarveny počítačově. Film dostal Oscara v kategorii Nejlepší maska.
5. Robert Englund – Noční můra v Elm Street (1984)
Každý den trvalo nanesení make-upu asi 3,5-4 hodiny. Navíc podle původní myšlenky měl být make-up více zastrašující. Podle autorovy představy měly být Freddiemu přes tvář vidět zuby. Ale v té době to bylo velmi obtížné realizovat, a tak se od tohoto nápadu upustilo.
6. Doug Bradley – Hellraiser (1987)
Herec musel v maskérně strávit každý den šest hodin.
7. Jim Carrey – Maska (1994)
Každý den strávil Jim asi 4 hodiny v kosmetickém křesle. Jeho maska byla složitá struktura skládající se z 5 částí. Obří bílé zuby měly být původně použity pouze pro tiché scény, ale Jim se s nimi naučil mluvit a tak se staly součástí masky. Za roli v úspěšném filmu obdržel honorář 450 tisíc dolarů.
8. Tim Curry – To (1990)
V první filmové adaptaci filmu „It“ si zlého klauna Pennywise zahrál v té době málo známý herec Tim Curry. Původně se počítalo s používáním obličejových vycpávek, ale sám Curry požádal, aby je nepoužíval, s vysvětlením, že vycpávky by pouze rušily jeho výbornou mimiku (stačí si vzpomenout na jeho roli pana Hectora ve filmu Sám doma 2, který vyšel o dva roky později). Když prý Curry chodil nalíčený po place, bál se ho i filmový štáb.
9. Vincent D’Onofrio – Muži v černém (1997)
Samotné líčení zabralo obrovské množství času a herec musel každý den strávit až 6 hodin v maskérském křesle. Herec sledoval dokumenty o hmyzu, aby lépe napodobil jeho pohyby. Také si přelepil kolena lepící páskou, aby je při chůzi nemohl ohýbat.
10. Danny DeVito – Batman se vrací (1992)
Make-up pro Daniho DeVita si denně vyžádal tři hodiny práce. Vizážisté k tomu použili obrovské množství různých obličejových polštářků, imitace zkažených zubů, vycpávek na ruce a mnoho dalšího. Jak řekli členové filmového štábu, herec se do role někdy vžil natolik, že se ho báli.