27. dubna 2002 došlo v casinu v nevadském Laughlinu k největšímu násilnému střetu mezi znepřátelenými motocyklovými gangy Mongols a Hells Angels. Výsledkem byli tři mrtví (1-2), mnoho zraněných na obou stranách a třináct zatčených (6-7).
Motocyklový klub Mongols založili v roce 1969 hispánští veteráni z války ve Vietnamu, kterým byl pro jejich rasový původ upřen vstup do výhradně „bílého“ Hells Angels. Mongolové byli spíše mladší a mnozí příliš nevěděli, jak jezdit na motocyklech, zatímco Pekelné Anděly tvořili muži ve středním věku a motorky ovládali. Všichni společně se dostavili na každoroční Laughlin River Run, což bylo největší setkání motorkářů na západním pobřeží Spojených států. Město Laughlin leží pouhých 80 mil jižně od Las Vegas a v roce 2002 zde bylo 9 kasín na 8 000 obyvatel. Každý rok v dubnu se zde sjelo 70-100 tisíc nadšenců jednostopých vozidel. Hells Angels bydleli v hotelu kasina Flamingo Hilton, zatímco Mongolové byli v Harrah’s.


Policie Las Vegas obvykle posílala na River Run hlídat 5 až 7 důstojníků, ale v roce 2002 kvůli škrtům v rozpočtu uvolnila pouze 2 strážce zákona.
Večer 26.dubna 2002 vtrhla do Flamingo Hilton skupina Mongolů, a zírali na členy Hells Angels. John Ciccone, agent Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny (ATF), který tam byl přítomen, řekl novinářům: „Oni (Mongolové) tam jen stáli a každého propichovali očima. HA nic neudělali, ale kousali se do rtů, protože se snažili udržet„. Asi ve 21:30 vešli Mongolové do kasina Golden Nugget a obklopila motocykl Hells Angel vystavený v přední hale, aby ho nikdo neviděl. Asi ve 23:30 odešli a vrátili se do Harrah’s. Vůdce Mongols slíbil policistovi, že té noci už žádné potíže nebudou. Další policista navštívil Flamingo Hilton, aby požádal Anděly o zdrženlivost, a dostal tuto odpověď: „Vybrali jsme si život psanců; plánujeme žít život psanců. Nepotřebujeme policii. Je nám jedno, co kurva děláte, my uděláme to, co musíme, abychom se ochránili.“
Početná skupina HA se pak vydala do hotelu kasina Harrah’s, kde do jednoho z nich úmyslně vrazil člen Mongols. Svědek později uvedl: „Z očí těch chlapů vycházely dýky. Byli neklidní, hodně neklidní…měli nervy.“ Jay Buhr, krupiér blackjacku, si vzpomněl na slovní výměnu krátce po druhé hodině ranní, kdy jeden Hells Angel řekl: „Nechceme to začínat tady. Půjdeme ven“. Buhr zvedl telefon a zavolal svému manažerovi: „Nemáme dostatečné zabezpečení na to, co se stane.“
Hells Angels v Harrah’s s pomocí svých mobilních telefonů požádali o pomoc ostatní anděly, kteří byli ve Flamingo Hilton. Když posily dorazily, seskočily z motorek a vběhly do dovnitř. Hostům v přední hale řekly: „Raději odsud kurva vypadněte, protože začínají potíže„. Ve velení HA byl Raymond „Ray Ray“ Foakes, který přibližně ve 2:16 kopl jednoho z Mongols do hrudníku a vypukla rvačka. Motorkáři mezi sebou bojovali se zbraněmi, hasáky, kladivy a noži. Cal Schaefer z HA, byl zaznamenán kamerami, jak ohrožuje kladivem dva Mongoly, a poté vytáhl svou pistoli a postřelil Richarda Nolana, který musel být hospitalizován. Vůdce Mongolů Roger Pinney byl obklopen dvěma pekelnými anděly, kteří ho přinutili kleknout, zatímco ho Henry Leedom udeřil pěstí do obličeje. Druhý pekelný anděl, James Hannigan, popadl Pinneyho za dlouhé vlasy a dvakrát ho bodl do hrudi. Hannigan se poté přiblížil k Benjaminu Leyvovi, který bojoval s jiným Hells Angelem, a zabodl mu nůž do levého ramene. Když Leyva v bolestech klopýtal, Schaefer jej postřelil do lokte, zad a břicha. Kamery zaznamenaly Mongola Enriqua Muñoze, jak se potácí z kasina a krvácí po střelné ráně v hrudi. Připojili se k němu jeho kolegové Davey Carmargo, který měl projektil v noze, a 43letý Anthony Salvador Barrera, který byl smrtelně bodnut do hrudníku. Dva z Hells Angels, 27letý Jeramie Bell a 50letý Robert Tumelty, byli zastřeleni.
Bylo to poprvé, kdy v kasinu v Nevadě došlo k několika vraždám. Za vítěze rvačky jsou považováni Hells Angels. Zatímco Mongolové prchali a cpali své vesty do popelnic a větracích otvorů, aby je po bitvě neidentifikovala policie, ani jeden Hells Angel se nesvlékl.
Policie našla na podlaze kasina 14 střelných zbraní, 107 nožů, 2 kladiva, 2 hasáky a 9 baterek. Stíhání odpovědných nikam nevedlo, především kvůli sporům mezi generálním prokurátorem Nevady a generálním prokurátorem Spojených států. V době prvního výročí vzpoury v dubnu 2003 nebyla vznesena žádná obvinění proti nikomu, kdo se na nepokojích podílel. Generální prokurátor Nevady chtěl stíhat Hells Angels a Mongols jako jednotlivce, zatímco federální vláda chtěla obžalovat Hells Angels a Mongols jako zločinecké organizace. Na žádost Thomase Allena, detektiva policie v Las Vegas, bylo vyšetřování nepokojů předáno Johnu Cicconeovi z ATF, který často řešil případy související s motorkáři. Poté, co se Ciccone ujal vedení, vyšetřování nabralo na síle. 3. prosince 2003 ATF zatkla 51 Hells Angels, přičemž 49 čelilo obvinění z násilí a vydírání. Nejvyšší soud Nevady se přiklonil k návrhům právníků Hells Angels, že federální obvinění podle zákona o násilných zločinech měly „závažné nedostatky“, a osvobodil je. Nakonec bylo v důsledku této události uvězněno sedm Hells Angels a šest Mongolů a 36 dalších lidí bylo propuštěno. Frederick Donahue, jeden z odsouzených Hells Angels, se šest let vyhýbal zajetí, než se v červenci 2009 vzdal.