in ,

Objíždění cyklistů v ČR

Štáb CNN Prima News otestoval novelu silničního zákona, podle které musí motoristé objíždět cyklisty ve vzdálenosti 1,5 metru. Důvodem je snaha o vyšší bezpečnost cyklistů v silničním provozu.

  1. Jako cyklista i řidič říkám, že dobře mu tak čurákovi. Jet jak kunda a schválně zdržovat provoz – pak se nemá o cyklistech říkat, že jsou zmrdi, když se to tady těma všema zákonama dělá jenom horší a pořád přikládá do ohně. Když je rozumnej řidič i cyklista, předjedou se a předjížděli doteď i bez dementních zákonů. Když jsou kundy na obou stranách, nepomůže ani tisíc nařízení. Hotovo.

  2. Já jsem řidič který pokud to jde přediždí cyklisty s velmi velkým odstupem. Na prázdých přehledných cestách jedu klidně celej v protisměru aby mi náhodou nějaká cykloveš nespadla pod kola. A nestydím se při tomto manévru přejet plnou čáru, čára není zeď. Ale tento zákon je totální demnece. Takže co si naše vláda přeje to jí splním. Pokud nebudou bezpečné podmínky k předjetí, tak ve městě pojedu za cyklistou klidně kilometry rychlostí 10 km/h. A můžou se všichni za mnou posrat… 😀

IMG 20210921 095800

Hrozí vám alkoholizmus? (1972)

IMG 20210921 135329

Sklizeň za bílého dne