in ,

Smrtelná hádka

5.listopadu 2021, Texas, USA: 54letý Chad Read byl zastřelen v Lubbocku, když se před domem své bývalé manželky hádal s jejím novým přítelem Williamen Kyleem Carruthem. Read si přišel pro svého syna, který však v soudem nařízenou domu nebyl doma. Exmanželka mu řekla, že pro syna zajde, ale to už Carruth vylezl s puškou a hádka se vyostřila. Carruth nejprve vystřelil pod nohy, a když ho Read zkusil odzbrojit, smrtelně jej dvakrát střelil do hrudi. Podle Carruthova právníka se Texasané mohou zákonně ohánět střelnou zbraní, aby ochránili sebe, svůj majetek a své podnikání. Read pro jeho klienta představoval „bezprostřední hrozbu“ a má to být typický příklad ospravedlnitelné vraždy.

Ohodnotit příspěvek

42 Hodnocení
Líbí Nelíbí

Napsat komentář

  1. Tak co jsem tak vyrozuměl z emérických sdělovacích prostředků, tak matka opakovaně zadržovala děti v čase, kdy je měl mít otec a jednala tak proti rozhodnutí soudu. Její milenec ji v tom cíleně a vědomě podporoval. Prdel je, že ten její milenec je ženatý a jeho manželka se díky tomuto incidentu dozvěděla, že pígluje jinou a už požádala o rozvod. A bude se to zřejmě vyšetřovat, nepřekvapivě, jako vražda. Shitshow jako když hovnem namaluješ.

  2. Mám zase ten neodbytný pocit, že idioti jsou tam všichni. Otec tam nepřišel určitě nasranej jen tak z plezíru. Umím si představit, že kvočna si našla nového kohouta a co chce ten starej ji už vůbec nezajímá. Jestli se otec už podesátý dožaduje svého práva o péči a ona na to dlabe a dělá si radši nehty, tak se není co divit. A otčím jen zneužil práva na obranu se zbraní k odpravení nepohodlné osoby. S klidem mu pošle včelky do hrudi a místo sanitky tam vyvolává píčoviny. Zavřít. A syn nebude mít ani otce ani otčíma a bude na tom bitej ze všech nejvíc. Bravo, jste vítězové, dutý americký pseudomozky.

  3. Tohle musí ten chlap ustát jak nic, po tom jak dopadl Kenosha Kid. Že v Česku by to neprošlo? Nejsem si jistej, mohlo by a to nejsme v Texasu jedny z nejvic gun owner friendly zemi. Nevím jak přesně je to s tim pozemkem ale stál v ty době už na cizí verandě, v první řadě ho mělo odradit to že na něj vubec vylitl se zbraní v ruce. Ale ten ješitnej kokot si prostě nedal říct, jeste vystřelil do země což mu taky dost pomůže a pro exv-vola to mělo bejt poslední varování ale co čekal ze přijde když mu chtěl pušku vzít

  4. Jako policista Vám řeknu, že tohle řešíme denně v práci a tomu otci se nedivím. Otcové běžně platí alíký, za které by byly 3 kvalitní víkendy v hospodě, ale běda jak jednou zapomene zaplatit a svoje děti vidí jenom, kdy to mají určený. Jejich bývalky jim ještě dělají nashcály typu „Malý je teď u babičky“ a podobně…. Nevíme kolikrát mu to už udělala a proto se tam tak vztekal.
    Ačkoliv jde o Texas tak to dle mého názoru střelec neustojí, v rámci předání dítěte to neuhraje na žádnou ochranu majetku či osob, když nedošlo k aktivnímu útoku a děcko si asi nebudou předávat u souseda na pozemku.

Reklama na Stellu

Plameňák