in

Pán prstenů: Prsteny moci (2022)

Amazon zveřejnil první upoutávku na seriál The Lord of the Rings: Rings of Power, který se na streamovací službě Prime Video začne vysílat 2.září 2022. Děj se odehrává tisíce let před událostmi Hobita a Pána prstenů, konkrétně ve Druhém věku, jenž trvá 3 441 let a končí Sauronovým pádem, jenž je vyzobrazen v úvodu Společenstva prstenu (2001). Amazon koupil práva na Tolkienův svět v roce 2017 za 250 miliónů amerických dolarů. Konkrétně má práva na natočení pěti sérií a jednoho vedlejšího díla (spin-offu). Tvůrci seriálu nesměli nijak měnit dějové události z Tolkienových knih či poznámek, na což dohlížel Tom Shippey, který již jako konzultant figuroval při produkci Pána prstenů i Hobita. Rozpočet 1. série se vyšplhal 465 milionů dolarů, čímž o 184 mil. dolarů překonal náklady na trilogii Pána prstenů (281 mil.).

Ohodnotit příspěvek

-72 Hodnocení
Líbí Nelíbí

Napsat komentář

  1. doufam, ze budou v soucasnym trendu pokracovat a natocej treba historickej film, kde bude Adu Hitlera hrat negr a nebo napriklad Pol-pota by mohl hrat negr a nebo Limberskyho by mohl hrat negr a zase naopak ve filmu o nejakem slavnem negrovi by ho mohl hrat beloch (ted si nemuzu na zadnyho slavnyho negra vzpomenout, napada me jen the Floyd a nebo Louis Armstrong)

  2. K čemu? Aha, woke culture vlastně potřebuje další dávku pozornosti skrze další a další restart, remake, pokračování… A kdyby si vymysleli vlastní sračku, tak by si s tím nikdo ani nevytřel prdel. Proto musí bejt novej Harry Potter, Matrix, James Bond, Pán prstenů… Je to banda zbytečnejch labilních pijavic. Ať už se konečně požerou navzájem a je od nich konečně pokoj.

Bidenův „noví experti“ na jádro

Poprava v baru