in

Aktivisté blokují dopravu

5.dubna 2022, Praha, ČR: Deset klimatických aktivistů z hnutí Extinction Rebellion zablokovalo dneska ráno výjezd z tunelu Blanka, což se řidičům i kolemjdoucím příliš nelíbilo. Aktivisté požadují, aby firmy a instituce, které topí plynem, musely nastavit teplotu na zákonem stanovené teplotní minimum (tzn. například 20 stupňů ve školách a kancelářích). Chtějí tak dosáhnout 30% poklesu spotřeby ruského plynu. Šest aktivistů bylo zatčeno kvůli podezření z narušení dopravy, a někteří z nich navíc z důvodu neuposlechnutí výzvy policie. Postih hrozí i těm, kteří proti nim zasáhli.

  1. Teď mají každej den nějakej protest na silnici hovada. Jejich jednání je kontraproduktivní jako svině. Za prvý tam nechají klapat auta na prázdno a tím se emise rapidně zhoršují, a za další akorát naserou lidi, který i v jejich přesvědčení věří. Jenže taky jsem kurva realista a vím, že taková změna není ze dne na den. Myslím to teď celkově nejen ruskej plyn. Však prostě očividně Svět k tomu spěje, že jednou budou používaný fosilní paliva jen opravdu v nutných odvětvích. Nejde to prostě udělat hned, každej ti přece řekne, že bude radšš když se z komínů nebude hulit. Ale zatím je to prostě potřeba. A celý to oteplování je taky sporný. Jak kurva ovlivníš sopky, který v poslední době zase docela solily miliony tun bordelu do atmosféry? A taky si teda myslím a i je to vědecky podložený, že na Zemi jsou prostě nějaký cykly dob ledových atd. Tak neprobíhá třeba ta změna teď? Vypadá to že jo a může za to člověk… jo podle mně tak z 2% maximálně.

  2. Představte si scénář. Dlouho a pečlivě se připravujete na vcelku těžké závěrečné zkoušky. Úspěšné zvládnutí změní váš život a otevře vám cestu v životě k něčemu, po čem už dlouho toužíte. Měsíc toho máte plnou hlavu a najednou přijde ten den. Vyrazíte autem raději s předstihem, jenže něco času ztratíte v kolonách a nervozita se stupňuje. A najednou v cestě tihle kokoti a píče…

  3. Jedna věc je nenásilný protest a druhá je kopání a tahání za vlasy. Já chápu tu naštvanost lidí ale tohle je porušení zákona. Napadení výtržnost. Doufám že policie ty řidiče a rodičku co se k nich chovali jako k dobytku pošlou před soud. Tady je potřeba rozlišovat. Bohužel už teď vím že vy curaci hlavy mi dáte mínus.
    Jo abych nezapomněl samozřejmosti je i trest pro ty co to tam blokují. Jenže od toho jsou soudy a ne domobrana.

  4. Aktivisté by měli důkladně zvážit smysl své vlastní existence aby také oni svým dílem a v zájmu hodnot, které prosazují a za které oni sami tak vehementně protestují příkladně přispěli ke snížení uhlíkové stopy nebo obchodováním paliv s Ruskem. Zatím jsou však jen falešnými figurami, které konzumují stejné zdroje, které chybí jinde jiným.

  5. Prakticky denne se pohybuju po Praze autem…jestli mi nekdy podobna pica zkurvena pojebana zablokuje cestu, tak jim rozslapu rypaky o asfalt…vymrdane zpicene netahla…at tahnou makat do kamenolomu misto nasirani lidi, kteri z vysoka kaleji na jejich pojebane pseudoprotesty. Kazdou jednu tuhle vypicenou aktivistickou mrdku bych postavil ke zdi a nakrmil olovem.

  6. Mě dneska rozesmálo video TV Nova o tom, jak vojáci stěhovali ty tanky na vagóny na vlak na ukrajinu a v noci přivezli ty tanky někam na nádraží. A vedle těch kolejí tam stál činžák. A redaktor to okomentoval: „někteří lidé se nemohli vyspat.“ a pustili tam jak ženská z okna řve: „Co tam děláte? Jste normální?!“ Chápeš to? Utajovaná akce, nikdo se nesmí dozvědět co pašujeme na Ukrajinu a pičo oni to nakládají na civilním nádraží lidem v noci pod oknama a ruší tím noční klid? Mám dost jako, ani plachtou to nezakryli. A abych nebyl za pičusa, tak si vypněte adblock, a přetočte video na 9:24: odkaz

Dva góly Trevora Zegrase

Ojetý strom