in ,

Sanitka neprojela

5.dubna 2022, NĚMECKO: 79letý důchodce ve voze BMW X3 se na křížovatce ve městě Hilden srazil s na červenou jedoucí sanitkou. Děda utrpěl lehké zranění, stejně tak 31letá řidička sanitky. Převážený pacient musel být do nemocnice dopraven jinou sanitkou.

Ohodnotit příspěvek

-13 Hodnocení
Líbí Nelíbí

 1. Dělal jsem u záchranky (civilní službu). Hoši, nikdy ten řidič, zvlášť takhle v zástavbě, kdy nevidíš za roh nevjel na červenou takhle prasácky do křižovatky! Nikdy… Ta řidička sanitky je piča… Vozidlo s absolutní předností a se zapnutými majáky a sirénou neznamená nutně, že tě úplně každej v tu chvíli vidí, nebo slyší!

 2. Řidička na červenou v v takové rychlosti a navíc do křižovatky, kde nevidí…
  Na červenou se má jezdit pomalu, tak, aby byl řidič schopen ihned zastavit a zabránit srážce.
  Výhoda modrého světla není v neomezené rychlosti (která už stejně bývá omezena vnitřními předpisy organizací), ale v tom, že se nemusí čekat na na každé křižovatce a jede se plynule až k pacientovi.

  Naštěstí žádné takové šílence za kolegy nemám…

  • To je úplně jedno, co on dělal v autě. Spíš se zeptej, co dělala ta řidička sanitky. Sám jsem u záchranky v Německu 6 let, střídavě řidič/záchranář a to, jak si tam ona napochodovala je na vězení.
   Tak za tuhle řidičku se žádnej právník/zaměstnavatel nepostaví.
   S majákama a sirénou smíš project řizovatkou ca 3-5 kmh – Schrittgeschwindigkeit podle§35 a §38 StVO s tím, že maják/siréna musí zaznít nejméně ve třech smyčkách.

Vražda ochranky

Ochránce toaleťáku