in ,

Mustang vs. školní autobus 🇺🇸

23.února 2022, Nové Mexiko, USA: Policejní oddělení v Albuquerque v pondělí zveřejnilo video z nehody, při které rychle jedoucí řidič Mustangu narazil a převrátil autobus se 23 studenty školy George I. Sanchez Community Collaborative School. Sedm teenagerů a řidič autobusu skončili v nemocnici. Nejhůře dopadli 14letý kluk, který utrpěl zlomeninu pánve, a 13letá dívka se zlomeninou stehenní kosti – obě děti musely na operaci.

49letý viník Mario Perez (na obr.), který utrpěl zlomeninu stehenní kosti, je nyní obviněn z bezohledné jízdy a dvou případů těžkého ublížení na zdraví. Další obvinění související s ostatními dětmi by mohla být přidána, jakmile se případ dostane k okresnímu soudu. Perez řídil bílý Ford Mustang a podle informací závodil s jiným Mustangem, po jehož řidiči policie pátrá. Vyšetřovatelé se domnívají, že Perez jel rychlostí okolo 110 mph (180 km/h). V době nárazu to díky brzdám bylo asi 65 až 80 mil za hodinu (105-130 km/h). Povolená rychlost v oblasti je však pouze 40 mph (65 km/h).

Žalobci se snažili Pereze držet ve vězení až do soudního procesu, ale soudkyně Alisa Hart ho začátkem tohoto měsíce propustila pod podmínkou, že nebude řídit.

Pod palbou 🇺🇦

Setkání s medvědem #3 🇺🇸