na adrese , ,

Vražda ve Frýdku Místku 🇨🇿

24.srpna 2020, Frýdek-Místek, ČR: 53letý Slovák Jozef Popuša (na obr.) pobodal na tržnici v Pivovarské ulici 38letého bezdomovce. Toho zasáhl jedním bodnutím přímo do hrudi a zasáhl srdečnici. I přes rychlý zásah záchranářů muž na místě zemřel. Popuša za to dostal 11 let vězení a po propuštění bude na 10 let vyhoštěn ze země.

Bezdomovci byli v podstatě oba, protože Popuša žil na ubytovně a napadený u řeky. Muži spolu nejprve popíjeli v blízkém pohostinství, pak se pohádali o přivolání taxislužby. Spor pokračoval i na ulici, kde vygradoval ve smrtící útok nožem.

Po činu ujel do Ostravy, kde se potloukal a svému zadržení se snažil zabránit i změnou vizáže. Policie po něm vyhlásila celostátní pátrání a za dva dny ho dopadla zásahová jednotka. V soudní síni se Popuša k činu přiznal. „Udělal jsem to a lituji toho. Nechtěl jsem ho zabít,“ uvedl a svou výpověď předal soudkyni. Snažil se senát přesvědčit, že spor se známým chtěl ukončit, ale on na něj dále dorážel. „Nožem jsem ho chtěl jen zastrašit, aby toho nechal, ale on mě pořád napadal. Je mi moc líto, jak to skončilo,“ opakoval. Popuša využil možnosti prohlášení o vině, čímž se jednání značně urychlilo, protože odmítl i další dokazování. 

Státní zástupce v závěrečné řeči žádal trest v dolní polovině sazby deset až osmnáct let a vyhoštění z České republiky na dobu neurčitou. Obhájce pak poukazoval hlavně na to, že se jeho klient hned doznal a spolupracoval, což označil za zásadní projev sebereflexe. Čin podle něj provedl v nezvládnutém afektu poté, co se konfliktu chtěl vyhnout. Po dvou hodinách od zahájení tak soud mohl vynést rozsudek. Popuša dostal jedenáct let vězení se zvýšenou ostrahou, poté bude z České republiky vyhoštěn na deset let. Soudkyně uvedla, že zásadní pro nižší trest bylo prohlášení o vině, což i zákon definuje jako polehčující okolnost. Přitěžující byl naopak fakt, že šlo o souhrnný trest, protože v době činu byl útočník v tříleté podmínce za bodnutí nožem známého do lýtka. Dále uvedla, že pokud připočte i napadání družky, která však odmítla podat trestní oznámení, tak Popuša má zjevné sklony k násilí. Ostatně už na Slovensku byl odsouzen k tříletému vězení.

Napsat komentář

IMG 20220427 184821 1

Pád dodiri #2 🇮🇳

IMG 20220427 221739

Příbuzní u mrtvého dítěte 🇨🇳