in

Boj v ukrajinském lese 🇺🇦

UKRAJINA: Video z kamery na helmě 30letého Angličana Bena Granta (syn konzervativní poslankyně Helen Grant), který byl součástí protiofenzívy, jenž vytlačila ruské jednotky z Charkova. V prvním videu je slyšet, jak Ben říká: „Musíme se hned pohnout, nebo zemřeme!“ On a jeho skupina zahraničních dobrovolníků pak pomáhají odtáhnout a ošetřit zraněného bývalého gardistu Deana Arthura.

Ve druhém videu zasáhl pomocí protipancéřového granátometu RGW 90 HH ruský obrněný vůz BTR-80 APC (druhý výbuch byla munice). Těsně předtím prý selhal český protitankový granátomet RPG-75M.

Grant je bývalý příslušník námořní pěchoty britských ozbrojených sil, který dorazil na Ukrajinu na začátku března.

Ohodnotit příspěvek

52 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Před pár dny jsem četl, že tak 80 % zahraničních dobrovolníků už je zase doma, protože se odmítali účastnit sebevražedných misí a jejich rady nikdo neposlouchal. Ve zprávách to moc neukazujou, ale jinak koluje čím dál víc videí se zajatci. Ukrajincům už se prostě nechce umírat pro vládu, která jim nic nezajistí a většinu zahraniční pomoci sama rozkrade. O těch zbraních, co se ani nedostaly na frontu, ale hned byly přeprodány někam na blízký východ, už se toho napsalo taky dost…

Nedělní relax

Najetí na IED 🇵🇰