in ,

Zastřelení Marka Diaze 🇺🇸

30.května 2022, Severní Karolína, USA: 41letý policista Rodney Cook zastavil v Siler City pickup, jehož posádka neměla zapnuté bezpečnostní pásy. Během kontroly dokladů ucítil policista marihuanu a požádal řidiče, 21letého mexického přistěhovalcs Marka Anthonyho Diaze, aby vystoupil z vozu. Diaz však vyšel i s pistolí v levé ruce a jedním zásahem do oblasti srdce byl usmrcen.

„Pokud na něj můj bratr mířil zbraní se špatným úmyslem, mohl ho alespoň odzbrojit nebo se ho ze všech sil pokusit zadržet,“ řekl o incidentu Diazův bratr Moises. Rodina požaduje Cookovo propuštění z řad policie.

  1. Celkem dobrá haluz ho trefit jediným výstřelem, protože tohle přeci jen není v zemi zaslíbené moc běžné a naopak to většinou končí minimálně jedním celým zásobníkem. Při následném ohledání a doodzbrojení asi už věděl, která bije resp. nebije, protože ho už ani neměl potřebu převrátit a poutat jak předpisy vyžadují.

    Nicméně byl kluk jen jemně opálený, takže bych to na žádné větší protesty (čti rabování a zapalovaní aut po celém severním světadíle) neviděl.

  2. jako mě pořád vrtá hlavou, proč lidi ujíždějí a nebo vytahují zbraně na policistu, kvůli úplným píčovinám. Jako jestli s sebou vezl tunu kokainu, tak to chápu, možná jestli totálně zazmatkoval. Ale jestli někdo je připravený vystřelit a střílet a pak si zavolat kavalerii, tak je to určitě policie v USA. K tomu asi mají na střelnici i nastříleno.

    Kor ten řidič mě pěkného smolíka – jedna rána a přímo do srdce.

Zklidněný agresor 🇬🇧

Poslední výdech 🇧🇷