in , ,

Smrtelná havárie MV-22 Osprey 🇺🇸

Nově zveřejněné záběry z pět let staré havárie amerického vojenského konvertoplánu MV-22 Osprey (kombinuje vlastnosti vrtulníku a klasického turbovrtulového letounu) ve kterém zemřeli tři mariňáci.

5.srpna 2017 se stroj snažil přistát na přeplněné palubě lodi USS Green Bay, která během společného americko-australského vojenského cvičení operovala poblíž australského Queenslandu. Piloti se snažili zastavit rychlost klesání a podnikli několik akcí, včetně posunutí gondol Ospreye dopředu. Levá gondola narazila do letové paluby a Osprey se pohyboval vpřed podél pravé strany, dokud nenarazil na ocelové schodiště. Lopatky levé vrtule poškodily letovou palubu a nedaleký vrtulník a náraz rozdrtil pilotní kabinu, přičemž pilotovi uvnitř zlomil kyčel a nohu. Letadlo poté spadlo 9 metrů do vody a s dírou v kokpitu se rychle naplnilo vodou a potopilo se. Námořní pěchota zjistila, že letoun havaroval kvůli příliš velkému klesání a nedostatečnému tahu, ale letoun také mohl nést příliš velkou hmotnost. Zpráva z vyšetřování uvádí, že za incident nikdo nenese vinu a že všichni tři mariňáci zemřeli při výkonu služby, nikoliv v důsledku nesprávného jednání. Šlo o 26letého Benjamina Crosse, 21letého Nathaniela Ordwaye a 19letého Rubena Velasca.

Ohodnotit příspěvek

37 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Pičovina, vždyť doslova stáli na místě ve vzduchu, akorát se dostali do airodynamického stínu lodi. Vůbec jim neměli povolovat přistání, vždyť přístavali strašně natěsno. Tohle je blbost, jasně je tam vidět poryv který jej naklopil na jednu stranu a borec se lekl a snažil se to naklonit proti větru a v tom spadl. Nechápu proč si rozflákali celej čumák, nechápu při tak malé rychlosti mu to zlomilo kyčel a nohu, to je nějaký divný. Bůh víc co viděli a proč byli odstraněni. Měli to přistání přerušit a přistát jinde a jinak.

Grznár vs. Dynamic + Bejr 🇨🇿

Roztahování čínských baletek 🇨🇳