in

Potkani v osadě 🇸🇰

SLOVENSKO: Romská osada Svinia na východě Slovenska se již dlouhá léta potýká s chudobou, odpadky a přemnoženými potkany, kteří terorizují místní obyvatele. Epizoda je součástí dokumentární série zaměřené na romské osady na východním Slovensku pod hlavičkou Projektu VIZE. https://www.youtube.com/watch?v=IgmA_w0l0ks

  1. Neziskovkář se rozhlédne a vidí bídu a chudáčky, kteří v ní musejí žít. Normální průměrný člověk se rozhlédne a vidí nulové hygienické a společenské návyky. Je nenapadne z prken ztlouct boudu nad dírou do země, kam budou chodit srát. Je nenapadne vzít pár sudů a házet ty odpadky do nich místo na zem. Do střechy teče, ale nikdo nevezme pár prken a tu díru nezatluče, jen obviní starostu a čekají až zahřmí. Škola je pro ně k ničemu, údajně pracují, ale na lepší život se ani tak nezmůžou. Mluvit neumějí, psát neumějí, počítat leda těch zmíněných 1+1. Výslednice je jednoznačná – nezačlenitelní. I ti potkani je za chvíli vytlačí, protože jsou přízpůsobivější, než tihle, už ani nejde snad říct, lidé.

  2. Pro ilustraci uveďme výsledky ankety, kterou Cimrman v roce 1908 uskutečnil mezi všemi dvanácti žáky své školy ve Struku. Tak sedm se jich domnívalo, že potkan je člověk oblečený do tkané látky, tedy „potkán“. Čtyři z nich napsali: „potkan hlinitý se přikládal na pohmožděniny“ a pouze jediný žák se pravému významu slova potkan alespoň přiblížil, pokládaje potkana za temnou postavu ruských bylin.

  3. Stát, kouřit a přes hnusné zuby řvát je jediný co dělají, ještě teda šukaj. Těmto lidem nesmíte dàt vůbec nic! Stejně všechno rozjebaj. Starat se nebudou a bude jich jen vic a víc problému. Postavte jim, dejte jim prachy a jediný co se stane, že jich bude ročně víc a víc. Pokud oni nechtějí proč bychom je my měli zachraňovat.

IMG 20220809 231610

Vyhazovači zabili hosta 🇰🇪

IMG 20220810 094024

Mafie v USA 🇺🇸🇮🇹