in

Neúspěšný atentát 🇦🇷

1.září 2022, Buenos Aires, ARGENTINA: 69letá argentinská viceprezidentka a bývalá prezidentka Cristina Fernández de Kirchner jen o vlásek unikla smrti poté, co se 35letému atentátníkovi z Brazílie zasekla zbraň. Muže zadržela ochranka na základě popisu od lidí z davu a nyní je ve vazbě. Identifikován byl jako Fernando André Sabag Montiel a u sebe měl poloautomatickou pistoli Bersa ráže .32. Zatím neměl žádný trestní záznam a jeho motiv není bezprostředně znám. Prezident Alberto Fernández prozradil, že zbraň byla nabitá pěti kulkami.

K útoku došlo v době, kdy politička čelí soudu za údajnou korupci při zadávání veřejných zakázek za jejího působení v roli hlavy státu v letech 2007 až 2015. Ta však všechna obvinění odmítá. Prokurátor pro ni požaduje 12letý trest vězení a doživotní zákaz výkonu veřejné funkce. Před domovem političky se od minulého týdne shromažďují stovky jejích přívrženců.


Ohodnotit příspěvek

56 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. „Někerej revolver, paní Müllerová, vám nedá ránu, kdybyste se zbláznili. Takovejch systémů je moc. Ale na pana arcivévodu si koupili jistě něco lepšího a taky bych se chtěl vsadit, paní Müllerová, že ten člověk, co mu to udělal, se na to pěkně voblík. To vědí, střílet pana arcivévodu, to je moc těžká práce. To není, jako když pytlák střílí hajnýho. Tady jde vo to, jak se k němu dostat, na takovýho pána nesmíte jít v nějakých hadrech. To musíte jít v cylindru, aby vás nesebral dřív policajt.“

Útok mladistvých 🇫🇷

Motonehoda #38 🇨🇳