in

Výbuch při chemickém experimentu s dusíkem 🇪🇸

Girona, Španělsko. Při výbuchu, ke kterému došlo v pátek 30.9. v 19:45 hodin, kdy mediální fyzik Dani Jiménez (věda pro nejmenší na katalánském veřejnoprávním kanálu) prováděl před 300 diváky chemický experiment s dusíkem v kulturním centru v Gironě, bylo zraněno 18 lidí včetně deseti dětí. Šlo o Evropskou noc vědy a výzkumu, která se konala ve všech katalánských hlavních městech a kterou na místě incidentu pořádala univerzita v Gironě.

Vážně zraněni byli převezeni do nemocnice Trueta. Jsou mezi nimi tři nezletilí ve věku od 5 do 12 let. Sedm lidí bylo převezeno do nemocnice Santa Caterina, včetně dvou dívek ve věku 11 a 13 let a jedenáctiletého chlapce. A dalších 6 osob bylo ošetřeno na místě, včetně dívek ve věku 10 až 12 let a tříletého dítěte.

Univerzita v Gironě ve svém prohlášení vyjádřila „lítost nad nehodou“. „V průběhu vědeckého experimentu, který se při tomto typu událostí pravidelně provádí a způsobuje oblak páry, se bohužel této páry vytvořilo nadměrné množství, které následně explodovalo,“ shrnuje univerzita. V prohlášení dále přejí brzké uzdravení všem které exploze zranila.

Ohodnotit příspěvek

40 Hodnocení
Líbí Nelíbí

Mužský klitoris

Sestřelení Su-24 🇺🇦🇷🇺