in

Okrádání neslyšících seniorek 🇨🇿

Brno, ČR: Jihomoravští kriminalisté potvrdili, že obvinili pět neslyšících lidí kvůli okrádání stejně sluchově postižených seniorek ve věku kolem 90 let. Hlavní aktér poprvé takto kradl v loňském roce. Tehdy začal navštěvovat rodinnou známou, kterou znal od dětství a věděl, že nějaké peníze má. Bral jí tisícikorunové obnosy, pak ale narazil na dvě obálky s téměř 300 tisíci Kč. A přestože se ho paní na zmizelé peníze ptala a zjevně ho podezírala, chodil do bytu opakovaně. Využíval její horší paměti, kvůli které si po pár dnech nepamatovala předchozí události. Muž má statisícové dluhy, které z ukradených peněz částečně splatil a zbytek použil pro vlastní zábavu. V tomto videu ji společně s další obviněnou okradli o důchod 18 tisíc korun. Při této poslední krádeži je už však sledovala kamera, kterou tam nechali nainstalovat příbuzní staré paní. K seniorkám domů se vnutili pod záminkou náboženských rozhovorů. Policii pomohla Unie neslyšících, která pomohla s překladem dění na záběrech. Mezi obviněnými jsou dvě ženy a tři muži ve věku do třiceti let. Všichni jsou také neslyšící. Hlavnímu obviněnému, který už byl v minulosti trestaný a přiznal se až pod tíhou důkazů, hrozí za krádež a porušování domovní svobody až pět let vězení, ostatním čtyřem až tři roky vězení.

Ohodnotit příspěvek

-141 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Jedna z mála dobrých věcí v USA je vězení pro dlužníky… tahle myšlenka má opravdu něco do sebe. Akorát jak padlo už níž by tam měli opravdu být do tý doby, dokud si neodmakají svůj dluh a náklady na ubytování. Ně jako běžný krim, kde tě pustí po trestu a když si nemakal, dluhy máš stejně a ještě visíš za pobyt v krimu…

  2. I když je usvědčí, tak je zavřou, ale prachy, ty jsou definitivně v loji, poškoení už nikdy nic neuvidí, tihle podvodníci je buď hned utratí, nebo někam schovají a tvrdí, že vše projeli na automatech, prochlastali, atd., že už nic nemají. Až pak vylezou z krimu, mají něco do začátku, jsou vysmátí a poškození utřou nos. Podvodníci by měli být zavření, dokud nějak celý dluh nesplatí, klidně i dědicům poškozeného. Takže klidně na doživotí.

  3. Nejhorší je, že starší lidi mají tendenci schovávat prachy po baráku. Moje bába to dělala taky a našli se třeba tisíce v igelitce s dalšíma igelitkama. Másla ve skříni apod. Hlavně všude prachy, kde by to člověk nečekal. A můj fotr dělá podobnou píčovinu. Sice zatím neschovává po bytě, ale válí se mu na běžným úctě minimálně 4 milióny a když mu říkám, ať investuje, byť do blbýho zlata, tak mě posílá do prdele. Během stoupající inflace ztratil plno peněz.

Setkání s medvědem #5 🇯🇵

Zastřelení K. Thomase 🇺🇸