in ,

Zastřelení K. Thomase 🇺🇸

28.srpna 2022, USA: 27letý Keshawn Thomas (napůl černoch, napůl Hispánec) spal opilý ve svém zeleném Dodge Challenger na čerpací stanici v Albuquerque a proto na něj byla přivolána policie. Během rozhovoru Thomas přiznal, že řídil pod vlivem alkoholu a že má v kufru zbraň. Když ale požádal, jestli si může vzít z auta mobilní telefon (v autě se nakonec žádný nenašel), ukázalo se, že zbraň v kufru nebyla. Vytáhl ji na policisty (v zásobníku měl jediný náboj) a bylo na něj vypáleno 16 ran.

Incident vedl k protestům veřejnosti, sporům mezi policisty a místní pobočkou Americké unie občanských svobod a k žalobě podané jeho rodiči. Ti rovněž uvedli, že zabití jejich syna je dalším příkladem toho, jak policejní oddělení v Albuquerque (APD) nadále poškozuje důvěru komunity v policii. APD je prý kvůli špatnému chování svých důstojníků pod dohledem FBI. V tomto případě se dopustili několika taktických chyb – opilému Thomasovi nadávali a vyhrožovali mu zatčením, umožnili mu několikrát sáhnout do kapes a vrátit se do vozu i poté, co přiznal, že má zbraň.

Ohodnotit příspěvek

61 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Popořadě: Napůl černoch, napůl hispánec a má takovou káru, asi si jí koupil z brigád v KFCčku, ale tak třeba jo… Proč má takovej čmoudek zbraň? No, vlastně může, takže proč ne… Když už bych měl takouvou káru a asi měl i kde bydlet a byl tak nějak v pohodě zajištěnej, tak kdybych už chrápal po opici v autě a přijeli by benga a věděl bych, že je to v USA a nejsou to nějací měšťáci z ČR a neuvažoval o sebevraždě, tak bych byl takhle malej a jen bych říkal jesr a klopil zrak i kdyby mi nadávali. Pak bych klidně mohl kámošům z gengu vyprávět, jak jsem jim plivl na boty a nadával jim. Prostě nechápu. Asi jsou zaslepení, že kvůli nějakýmu recidivnímu negrovi bylo velký haló a že se jim nemůže nic stát..

Okrádání neslyšících seniorek 🇨🇿

Žena za volantem 🇹🇷