in

IKEAcký byt v Tokiu 🇯🇵

JAPONSKO: Švédská společnost IKEA postavila v centru 14milionového Tokia mezonetové byty o velikosti 10 metrů čtverečních, ve kterých můžou za symbolický nájem 99 jenů (17 Kč) bydlet členové klubu IKEA Family (registrace zdarma). V bytě je pohovka, pracovní kout, úložný prostor, pračka, koupelna a postel. Pronájem však platí pouze na dva roky a nájemce si musí platit energie. IKEA tím chce ukázat, že i v malých prostorech se dá žít pohodlně. 

Ohodnotit příspěvek

52 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Hajzl se sprcháčem je v té komůrce pod postelí. Tohle je na přespání během týdne pro člověka, který studuje nebo pracuje a stejně se doma moc nezdržuje a na víkendy se vrací domů, případně někdo, kdo rok dva tři je někde na pracovním pobytu a pak se zas vrátí. Na trvalé bydlení to rozhodně není a takový lockdown bych v tom rozhodně trávot nechtěl, už jen zavřít se v tom na prodloužený víkend je na palici. Ale šikmáči to mají zjevně hozené jinak, viděl jsem frajera v Číně v paneláku bydlet na původně hajzlu (co byl zároveň i sprcháč s vodovodní baterií a umyvadýlkem nad nádržkou, spal pod stropem na jakési velké polici kde měl i věci a ve vstupu na hajzl byla skříňka s vařičem a jakože kuchyň. Půdorys 2×2 metry, výška stropu tak 3 metry.

  2. samozřejmě že žít se v tom dá, ale jenom pokud se spokojíš s tím, že tam chodíš přespat a tvůj životní úděl je práce a být samotář bez frajerky. Protože do tohohle si ani žádnou fuchtli přivést nemůžeš (pokud teda nemá nějakou zvláštní úchylku v tom, dělat to jenom na stojáka).
    Taky se rozluč s tim že by jsi sbíral třeba knížky nebo něco takového. Maximálně tak kartičky pokemonů. Těch pár alb kartiček by jsi někam nacpal.

Sebevražda v Indii 🇮🇳

Streamer vs. máma 🇩🇪