in ,

Alcatraz 🇺🇸

Pár snímků z federální věznice Alcatraz, která se nachází na stejnojmenném ostrově a která fungovala necelých 30 let: od roku 1934 do roku 1963. Předtím to byla vojenská pevnost a pak vojenská věznice.

Své dny zde prožili nejslavnější gangsteři jako Al Capone (odseděl si tam 4,5 let) nebo Machine Gun Kelly (který byl v té době považován za ještě horšího a nebezpečnějšího než Capone a odseděl 17 let). Byli zde deportováni i vězni, kteří dělali problémy v jiných věznicích – výtržníci a recidivističtí uprchlíci. Mnoho trestanců se pokusilo z přísně střeženého Alcatraz uprchnout – přes 20 jich bylo dopadeno, šest zastřeleno a dva se utopili při pokusu o doplavání ke břehu, což znesnadňují silné proudy v Sanfranciském zálivu nebo přítomní žraloci. Podařilo se to pouze v roce 1962 třem vězňům – bratrům Anglinům a Franku Morissovi. Ti si ve svých celách vydlabali pomocí přiostřených lžic a kovového listu pily širší otvory kolem větracích šachet, systémem se pak dostali pod střechu a tam si postupně a systematicky vytvořili zásobu všeho, co budou k útěku potřebovat, včetně gumového člunu vyrobeného z odcizených pláštěnek, měchu k jeho nafouknutí vytvořeného za pomoci starého akordeonu i provizorních pádel. V době, kdy byli pod střechou, maskovali svou nepřítomnost v celách pomocí maket vlastních hlav vyrobených z papírmaše a opatřených pravými vlasy. Ke břehu to měli přes dva kilometry a pravděpodobně se utopili, i když jejich těla se nenašla a jednomu z dozorců později přišla pohlednice z Brazílie od bratrů Anglinů.

Nyní Alcatraz není nic jiného než turistická atrakce.

  1. Pláň útěku jednička byla v pohodě, ale jak natočili tu dvojku s těma prosklenýma celama, to jsem úplně toužil vidět a totálně to zabili. Borci si ani nevšimli že jsou celou dobu na lodi, to jako necítili houpání jo? Prostě totální pičovina. Nepochopil jsem proč byla na samotce se světlem větrací komora vedoucí někam pryč? To by udělal jen borec co by chtěl věznům pomáhat na svobodu a ne skutečný konstrukter „dokonalého vězení“.

IMG 20230428 005839

Smrt akrobatky 🇨🇳

ggggfcdrrddddxccvvvvbb thumb1

Boj v zákopu 🇺🇦🇷🇺