Zobrazeno 9 - 1 z 9 (z celkových 9)
  • @JedinypravyWolfmanzNDR to nefyzicky věšinou platí na trouby,socky, netáhla..
    když vklidu vyhodíš karty na stůl a vysvětlíš co se bude dít a bude to horší a horší, že je jednoduší se rozejít hned. Klidně hned podepsat i okamžitou výpověď z jejich strany aby neměli penále apod, většina kejvne, a že do týdne si něco najdou, sice to pak trvá dva týdny , ale tak řeším 80%případů jsou v klidu pryč.
    Když protahujou vypínám vodu-nebudu ji za vás platit, měním zámek od sklepa-na nový klíč nemáte nárok. Nakonec zjistěj, že tam můžou leda přespat. Elektřinu většinou už maj od dodavatele taky odstřihlou, začnou zevlit napůl u kamaráda, rychle se začnou smiřovat, že je konec. U kamaráda či rodičů maj brzy to nejdůležitější a zkousnou to mnohem líp než kdybys na ně nastoupil zprudka a vyházel věci na ulici, to se každej sekne. A pak už jim je vlastně jedno, že vyměníš klíč od vchodu s cedulkou at si zavolaj si budou chtít pro věci. často ten šunt ani nechtěj. Už z toho nejsou scény do „výměny manželek“.

  • @JedinypravyWolfmanzNDR tak zrovna u vychcanejch je to bohužel na to soudního vystěhování a jít podle smlouvy a je to na dýl.
    1)Vypovědět smlouvu(zasláním dopisu o výpovědi smlouvy, pro a ty důvody, či bez důvodů když to nechceš komplikovat (většinou lhuta 3 měsíce) , když to není ve smlouvě jasné jede se podle občanskýho zákoníku.
    2)Vypověd se často doručí fikcí po 3 týdnech, pak počkat na lhutu ukončení nájmu
    3) když nevypadne na konci výpovědi sám, hned pravník a soud..samosoudce rozhodne do +- tří měsíců od podaní žaloby. není to tak strašnž
    4) hned po rozsudku oslovit exekutora a exekutoerm nechat vystěhovat. to bývá konečná. jeslti něco zkouší mimo, se řeší v jinym sporu.

    tedy cca půl roku když se do toho šlape. míň když vypovíš tu smlouvu s okamžitou platnosní( nebo do konce měsíce) pro hrubé porušení.
    Právník vyjde do 10tis a vlastně je to jen na jednu schuzku snim na začátku, pak až do konce to řeší právník sám, k soudu často nikdo nemusí, s exekutorem také jedna pravník.

  • to je takový hysterický: sám pronajímam x bytu a ano muže to bejt šíleny a i soudy mám za sebou ale:

    1) majitel muže vstoupit do bytu za učelem odstranění havárii či škodám na majeku tedy , nemusí čekat tři měsíce. lze požádat i součinost třeba MP „pro svou ochranu“ , je vhodné/slušné najemníka samožrejmě dopředu informovat.
    2) najemní smlouva se ukončuje s okamžitou platností při závažném porušení naj.smlouvy. nezaplacení nájmu to sice není(to je na tři měsíce) .. tam se musí čekat, ale při působení škod to tak lze definovat. (zaleží jak je napsaná smlouva ale v principu to jde)
    3)kde není žalobce není soudce a většinou se dá na lidi nefyzicky zatlačit aby se zpakovali a vypadli. a nehnat to k soudnímu vystěhování.
    4) dnes škoda 100tis je to samý jako dát i slušný byt pro nového nájemce dohromady (dočistit, obnovit povrchy apod, vybavení prostě dnes nevydrží . to prostě máš v riziku a nákladech nájmu

Zobrazeno 9 - 1 z 9 (z celkových 9)