in

Kyle Rittenhouse osvobozen

USA: Dnes 18letý Kyle Rittenhouse, který čelil obviněním z vraždy a dalších zločinů kvůli loňské střelbě při demonstracích ve městě Kenosha, je nevinen ve všech bodech obžaloby. Takový verdikt oznámila soudní porota, která se o případu radila více než tři dny. Porotci se v ostře sledovaném procesu přiklonili k argumentu obhajoby, že tehdy 17letý Rittenhouse střílel v oprávněné sebeobraně. Rittenhouse loni 25. srpna zastřelil 36letého Josepha Rosenbauma a o deset let mladšího Anthonyho Hubera a zranil tehdy 27letého Gaige Grosskreutze při chaotické dohře demonstrace spojené se zákrokem bílého policisty proti černochovi Jacobu Blakeovi. Následně byl obžalován mimo jiné z dvojnásobné vraždy a hrozilo mu až doživotní vězení.

Podle jeho právníků se poté, co se doslechl o místním majiteli firmy, který chtěl pomoci s obranou jeho autosalonu, spolu se svým přítelem Dominickem Davidem Blackem „vyzbrojili puškami“ a šli na dané místo. Rosenbaum zemřel, když Rittenhouse pronásledoval a snažil se mu vzít zbraň. Ten reagoval střelbou a zasáhl ho do rozkroku, zad a levé ruky. Kulky zlomily Rosenbaumovu pánev, protrhly mu pravou plíci a játra a způsobily mu další drobné rány na levém stehně a čele. Rittenhouse zůstal poblíž smrtelně zraněného Rosenbauma, začal telefonovat a bylo slyšet, jak řekl: „Právě jsem někoho zabil.“. Poté, co dorazilo více protestujících, uprchl. Rittenhouse byl následně pronásledován ulicí několika protestujícími, z nichž jeden ho zezadu udeřil do hlavy a srazil mu čepici. Krátce nato Rittenhouse zakopl a upadl na zem. Protestující řvali: „Zmlaťte ho!“ „Dostaňte ho! Čapněte toho týpka!“ a „Chyťte ho za prdel!“Jeden z mužů, kteří ho pronásledovali, vyskočil a kopnul do něj, když byl ještě na zemi. Rittenhouse dvakrát vystřelil, ale minul. Podle soudních záznamů a videozáznamů následně další účastník protestu, Anthony Huber, udeřil Rittenhouse do levého ramene skateboardem, když se mu snažil vzít zbraň. Když Huber držel pušku, Rittenhouse jednou vystřelil, zasáhl ho do hrudi, čímž došlo k protržení srdce a pravé plíce a rychlé smrti.

Gaige Grosskreutz přistoupil k Rittenhouseovi, když byl ještě na zemi, ale zastavil se a dal ruce vzhůru, když byl zastřelen Huber. Grosskreutz později potvrdil, že měl v ruce zbraň. Rittenhouse ho při dalším pohybu střelil do paže, v důsledku čehož došlo k poškození většiny dvojhlavého svalu. Rittenhouse se následně postavil na nohy a vykročil k policii s rukama vzhůru a puškou Smith & Wesson M&P AR-15 připoutanou na hrudi.

Ohodnotit příspěvek

112 Hodnocení
Líbí Nelíbí

Napsat komentář

  1. Na příspěvek podobnýho typu jsem se těšil. Krásně si trénuju pumpu, když sjíždim příspěvky ubohejch maloměstskejch sráčů, co tu schvalujou vraždu dvou lidí. Hovna, co gun nikdy nedrželi v ruce, budou obhajovat právo sedmnáctiletýho smrada na zastřelení dvou lidí, který na něj šli s holejma rukama. A když na ně fízl zvýší hlas, tak kvičí něco o právech a svobodě, klasika. 😀

  2. V mých očí byl nevinný od začátku. I podle českých zákonů šlo o sebeobranu. A jsem překvapen, že byl plně osvobozen, nečekal jsem to. Bohužel podle toho videa ze soudu… psychické následky na něm jsou značné a zřejmě je v sobě bude mít již napořád. Teď je otázkou co s ním udělá ta svoloč, až je někde chudák potká. Jejich hon na něj totiž neskončí.

  3. Jinak ještě k celý tý situaci, jak sem popisoval je totální FUBAR. Jedna parta jde rabovat (čtěte jako levičácká svoloč), většinou zakrytý ksichty, bílý, černý, zelený…takže na základě barvy nic nepoznate. Ozbrojeni jak střelnýma (Glock co měl ten s rukou na sráč) tak chladnýma zbraněma (skaterboy), plus samozřejmě mají někdy vesty, přilby. Na druhý straně, co si budem většinou dost pravičácky smýšlející jedinci (čtěte jako američtí vlastenci), většinou vyzbrojení puškama, nosiče, bojové helmy, žádné označení. Do toho policejní jednotky, federální síly (ve svý době), často napůl v civilu, polovičaté uniformy, označení patchema „POLICE“ který může mít každej, auta často jen PICK UP s LEDkama…Tak mezi tímhle chceš bejt. Jo a ješte do toho přimíchejte fakt, že na každýho Američana připadá asi tak 5 a půl střelný zbraně, a praxi, že tě policajt může uplně s klidem a legálně zastřelit pokud rychle z kapsy vytáhneš velký černý dildo.

  4. Hoši, je to malý krůček pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo. Je to signál k tomu aby jste byli vlastenci, aby jste bránili svou zemi a své samičky. Proto vás vyzývám, pokud nemáte zbrojní průkaz, stáhněte si apku do mobilu etesty zbrojní průkaz, naučte se 500 otázek, nebojte se ! Není jich tolik a většina pokud máte alespoň trošku technického ducha a zvládli jste udělat autoškolu, jsou logická. Těch pár nelogických a otravných se holt naučíte nazpaměť. A udělejte si zbrojáky a nakupte zbraně a munici a skovte si je do sejfu někde pod postel. Pokud příjde nějaké drastické patření vlády, jednoduše nahlásite, že jste zbraň ztratili a nemůžete ji odevzdat. možná vám dají pokutu ale to je tak asi všechno co vám udělají. Hlavně, až zavládne v ulicích anarchie, bude to jediná možnost jak ochránit svůj majetek a rodinu.
    Až vypukne nějaký džihád, očkovací transporty na Sibiř a nebo budou po ulicích běhat rabující levicoví feťáci za souhlasu vlády, hejtmanů a starostů.

  5. Jak kokot jsem to dnes hledal po všech internetech abych se podival na nesestrihany a necenzurovany zabery, nikde nic. Nakonec stačilo zajít sem. Byla to jasná sebeobrana a kluk je nevinej zároveň asi nejsem v pohodě s tím že si tam jde jedna strana zrabovat město a druhá to jde svépomoci bránit pak aby se v tom čert vyznal kdo je na jaký straně.

Nebezpečný ostrůvek

Koulovaná v roce 1896