in

Policejní zásah proti zmrdovi Ramosovi 🇺🇸

24.května 2022, Texas, USA: Záběry z kamer na základní škole Robb v Uvalde, kterou vystřílel 18letý Salvador Ramos. Ten nejprve po předchozí hádce těžce zranil svou babičku střelou do obličeje, krátce na to se vydal směrem k Robb Elementary School, přičemž několik desítek metrů od školy havaroval. Po nehodě vstoupil kolem 11:30 místního času do areálu školy a o několik minut později vstoupil do budovy. Ještě před tím měl přes ulici vystřelit na dva přihlížející. Po vstupu prošel útočník dvěma chodbami a následně se zabarikádoval ve dvou třídách, ve kterých poté začal střílet na studenty i učitele. Ve třídách byl zabarikádován zhruba jednu hodinu, přičemž se zasahující policisté i přes naléhání přihlížejících rodičů žáků rozhodli budovu obklíčit a do třídy vstoupili a Ramose zlikvidovali až po přibližně sedmdesáti minutách. Na první zasahující policisty, kteří se krátce po vstupu útočníka do budovy dostali až ke dveřím jedné ze tříd, Ramos opakovaně vystřelil a policisté se proto rozhodli ustoupit.

Salvador Ramos zastřelil 21 lidí, z toho 19 dětí ve věku 9-11 let a dvě učitelky. Dalších 18 lidí včetně dvou zasahujících policistů zranil předtím než byl zastřelen jedním z příslušníků pohraniční hlídky.

17. a 20. května 2022, pár dní po svých 18. narozeninách, si Ramos legálně zakoupil dvě poloautomatické pušky v místním obchodě se zbraněmi. Fotografie zbraní sdílel několik dní před střelbou na své sociální sítě. Několik minut před střelbou odeslal přes Facebook zprávy, ve kterých oznámil, že se chystá zabít svoji babičku a na školu zaútočit. Podle Ramosova spolužáka měl být během dětství ve škole šikanován kvůli výraznému koktání a špatné finanční situaci jeho rodiny. Kvůli nedostatečné docházce nebyl schopen dokončit studium na místní střední škole, kterou navštěvoval, o čemž se měl mimo jiné pohádat v den útoku se svou babičkou (propuštěna z nemocnice měsíc po tragédii).

Ohodnotit příspěvek

-54 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Že vždycky střílejí takoví frustrovaní čůráčci. Nemůžou si najít holku a zašukat, tak půjdeš a zastřelíš deset dětí …. píčusové stejně jako ten kokot co střílel v Chicagu. U něho mě ale hřeje aspon pocit, že ho chytli živýho a bude ted dostávat v base solidní nášup dodíri.
    Pivo od 21 a den po osmnáctinách přijde takováhle chcanka pro pušky a oni mu to v pohodě prodají.

  2. Neuvěřitelní, policista si dezinfikuje ruce, aby nedostal COVID a ten druhý pičus se hraje s mobilem. Vsadil bych cokoliv, že ten střelec vyrostl bez tátu. Single mother epidemic ve fucking USA a tenhle trend je bohužel i tady. Skurvený feminizmus a skurvená doba co produkuje tyhle slabé muže.
    Zoberme už těm čubkám ty jejich zasraný volební práva a nastolme patriarchát a vrátmě tuhle vypíčenú společnost do normálu, kde chlap je chlap a ženská je ženská.

  3. Když by zabil učitele co o té šikaně věděli a nic neudělali a nebo by si našel ty který ho přímo šikanovali tak bych to pochopil. Otázka ještě je jestli by si za to zasloužili smrt. Třeba by stačilo jim něco poničit nebo je potlouct klackem.
    Tam vlastně zastřelil sám sebe teoreticky… Tím se dostal do role horší než sikanator.

  4. Neuvěřitelný selháníí policie, který je neomluvitelný v jakýmkoli státě, natož pak v USA. Člověk by čekal, že když se tam kvůli absurdní politice prodeje zbraní střílí ve školách pomalu každej měsíc, že budou policajti mentálně připravený na nějakýho takovýho šikanovanýho sráče vlítnout. Oni tam dokonce se štítama stojej jak čůráci, zatímco ten zmrd zabíjí malý děti. Nechápu

Hisachi Ouchi 🇯🇵

Vážná nehoda dvou motorkářů s osobákem 🇺🇲