in ,

Teroristický útok v New Yorku 9/11 🇺🇸

Blíží se 21.výročí teroristického útoku na newyorské Světové obchodní centrum, tak už teď sem z něj dám remasterované záběry (plus pár fotek), než toho bude všude plno.

11.září 2001 v 8:46 (u nás bylo o 6 hodin více) narazil Let American Airlines 11 (Boeing 767-223ER) rychlosti 790 km/h do severní věže WTC. Budova byla zasažena mezi 94. a 98. patrem (kabina letadla zasáhla 96. patro). Došlo k okamžitému vznícení paliva a uvěznění všech lidí v patrech nad místem nárazu letadla. O sedmnáct minut později narazil Let United Airlines 175 (Boeing 767-200ER) v rychlosti 950 km/h do jižní věže mezi 78. a 84. patrem (kabina letadla zasáhla 80. patro). Náraz byl přenášen v přímém televizním přenosu. Celkem 19 příslušníků militantní islamistické organizace al-Káida (ze Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Libanonu a Egypta) uneslo čtyři komerční letadla – třetí letadlo narazilo do Pentagonu (sídla Ministerstva obrany) poblíž Washingtonu D.C., čtvrtý letoun se zřítil po souboji mezi teroristy a pasažéry u města Shanksville v Pensylvánii. Letadlo letělo na Washington a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům anebo americký Kapitol.

Počet obětí dosáhl 2977 lidí, přičemž do seznamu není zahrnuto 19 únosců. Při útocích na New York zahynulo celkem 2749 lidí, z toho 147 pasažérů a členů posádek obou letů. Toho dne se v obou budovách Světového obchodního centra nacházelo 17 500 lidí, dalších 940 jich bylo zapsáno v hotelu Marriott, který byl umístěn mezi nimi. Přibližně 15 000 lidí se dostalo ven (téměř všichni pod zónou nárazu); přinejmenším 1500 lidí v obchodním centru (možná mnohem více) přežilo nárazy letadel, ale zemřelo, protože se jim nepodařilo uniknout z místností, kde se nalézali, nebo z výtahů, dokud ještě budovy stály. V patrech, která zasáhla letadla (tedy natolik blízko, aby zemřeli okamžitě), se nacházelo necelých 600 lidí. V Pentagonu zahynulo přesně 125 lidí. V důsledku celé tragédie zahynulo 343 hasičů, 87 příslušníků Port Authority Police Department, 28 newyorských policistů a 36 zaměstnanců Pentagonu. V troskách přežilo pouhých 20 lidí. Úřady, kterým byla svěřena nelehká identifikace těl, pracovaly s více než 12 000 pozůstatky, leckdy velikosti pouhého úlomku kosti či zubu, které navíc i po pěti letech nacházely na střechách budov, jež obklopovaly WTC. K identifikaci byla použita technika analýzy DNA.

Simulace evakuace ukazují, že kdyby útoky proběhly později o 2 hodiny později, tak by jen ve WTC 1 zahynulo 6500 lidí a celkový počet obětí by přesáhl 10 000. Pokud by útoky proběhly stejně jak proběhly, ale budovy by byly zcela zaplněné, tak by zemřelo skoro 15 000 lidí. Brzké načasování útoků tak mnohonásobně omezilo počet obětí. Pokud by UA 175 zasáhl už zasaženou WTC 1 ve stejné pozici jako zasáhl WTC 2, tak by pravděpodobně následoval okamžitý kolaps WTC 1 s přibližně 7 500 mrtvými. Původní plán použít k útoku mnohem masivnější letouny Boeing 747 byl únosci zavržen pro složitější kontrolu pasažérů na dvou palubách. Kdyby byly použity letadla Boeing 747 a k útoku došlo ve špičce pracovního dne (po 11. hodině), tak by počet mrtvých přesáhl 30 000. Kdyby proběhl tak, jak útok proběhl (nárazy kolem 9. ráno), tak by zemřelo 13 000 lidí. Zásah budov takto masivním letadlem v plné rychlosti by vedl k okamžitému pádu věží.

Ohodnotit příspěvek

72 Hodnocení
Líbí Nelíbí

 1. Ještě, že si Larry Silverstein, na radu svého dalšího obřezaného kamaráda udělal pár metrů před událostí novou pojistku na svý baráky, jenž zahrnovala i teroristický útoky. A další štěstí, že osudný den, vynechal svou rutinní snídani ve WTC a musel k lékaři, kam ho objednala jeho žena – jak pravila „zdraví máš jen jedno, tak tohle neodkládej“. Svět je plný šťastných náhodiček. 🙂 Pokud je zájem, přidám další šťastné náhody a jména v tento tragický a osudný den, jenž na vždy změnil svět a ukrojil obrovský krajíc z osobních svobod lidí a odstartoval americké válečné turné za demokracii a svobodu!!! děkujeme, hned je nám na tom světě krásněji. duha. jednorožec. láska. mír. demokracie pro všechny. centrální banky. státní dluh. však to znáte. jo a konspirační teorie – skoro bych zapomněl. 🙂

 2. Dodnes si pamatuju jak jsem prijel ze stredni domu a techto zaberu byla plna televize. A opravdu z toho mrazilo. Sedel jsem u televize s otevrenou pusou. Myslim ze se tim okamzikem zacal svet opravdu trosku menit. Pristup k muslimum a migraci se celosvetove zmenil. Nikdo neudelal tolik pro zkazu muslimu a zmenu vnimani tolik, jak par tech magoru v letadlech. Myslim ze misto pannen je cekalo 40 panicu co je pichaji dodnes.

 3. Konspirace jsou mi ukradené, ale je pravda, že Pentagon a WTC7 si nedokážu vysvětlit žádným způsobem. Trefit takový cíl by určitě dělalo problém lepším pilotům, a že dodnes není jediný normální záběr, kromě fantatického záběru nahrávaného na zlomený krumpáč s 2 FPS. Jediné vysvětlení si dávám, že se jedná o hodně důležitý objekt a záběry proto nechtěli publikovat. WTC7 je taky záhadou, při tom finálním pádu mi nepřišlo, že by byla nějak zásadně dojebaná od sesuvu dvojčat, ale třeba ano. Jinak můžu doporučit fantastický dokument, u kterého jsem nesmočil péro, ale oči. – odkaz

 4. Košíku, Ty jsi tu rozjel pěkný příběh…a přitom je to už více jak 20 let 😀 Kdo by to byl řekl, že čím více bude mít člověk k dispozici informací, tím méně informací je schopnej pochopit. Já snad chci bejt blbej, jak ti spokojení inženýři, kteří ví, že země je placatá. Ti jsou z nás totiž nejšťastnější. My ostatní trpíme nejen proto, co víme, ale i proto, co na nás chystají tihle moudroni.

  • Myslím si že policajti jsou idioti, protože jen idioti můžou dělat takovouhle práci. Na to musíš být jebnutej kokot, aby jsi prolízal weby a hledal závadný texty a dohledával pisatele. To už jsme jak v románu 1984 od Orwella. Povině hejtovat jen to co označí strana k hejtování a jakmile někdo nehejtuje nebo hejtuje málo tak hnedka do kriminálu. KLDR hadra, tam když málo tleskáš a málo se usmíváš při přehlídce armády tak jdeš hned taky k výslechu. Takže v čem je naše zhnilá společnost lepší?

 5. Ale ta hláška konspirátorů „počítalo se s nárazem letadla je naprosto top“ 😀 No jistě, ono když se to stavělo, tak každýho napadlo, že tam v plný rychlosti narazí obrovský dopravní letadlo. Tak to prostě je. U nás běžná praxe. Máš barák? Tak ti tam projektant napočítal náraz tanku v plný rychlosti. Další nejlepší věc od konspirátoru jsou jejich zdroje informací. Nikdo ani neviděl konstrukční dokumenty, ale viděli debila typu Alex Jones, jak jim povídá něco o tom, na co všechno byly věže připravený. Hrajete si na chytrý, ale přitom ten největší, lehce ovlivnitelnej debil je každej konspirátor. Protože vy víte jak se staví mrakodrap. A že každej správnej mrakodrap vydrží náraz třeba 5 letadel. Fakt jste pro smích. Kreténi

  • Ale prosím tebe.
   Tvé názory jsou zas dost infantilní.
   Ono se počítá při stavbě tak vysokých staveb s okolními vlivy.
   Stejně tak jak v Japonsku se zemětřesením, tak se vytvářely reálné či méně reálné situace, aby tak vysoké stavby neměly šanci tak lehce spadnout.
   Já ty dokumenty nemám či je nedohledam, ale i při vyšetřování a následném hledání vyniku za kolaps dvojčat se vyjadřovali zástupci firem, které se na stavbě spolupodílely.
   A vůbec ti nevadí, že vše nasvědčuje a vypadá jak řízené odpaly a to ,že budovy když hoří, tak nikdy nepadají dovnitř,ale třeba se převrátí či zlomí.
   Ale asi jsi viděl zprávy na tv Hovna a podobných stanicích, tak máš úplně jasno.
   A co ten Pentagon, co si myslíš o tom, že trefí budovu , která čistě náhodou byla v rekonstrukci a najdou tam jinou část motoru, která nemohl by součástí zmizelého letadla ?
   A těch věcí je celá řada.
   Zatím se můžem bavit o tom, čemu ty určitě „rozumíš“.
   Obětoval jsem dost času, abych alespoň trochu rozuměl oč tam ten den šlo.

   • Jojo konkretne treba Pentagon aka nejstrezenejsi budova sveta a jediny zaber narazu byl z nejake zaplivane benzinky v rozliseni 5×5 pixelu a frekvenci 3 snimky za minutu. Ja nejsem z tech, co tvrdi, ze to byl komplet podvrh made by USA, ale rozhodne tam dost veci smrdelo a pravda urcite nebyla takova, jakou nam ji naservirovaly oficialni zdroje.

    • Přesně, jedna z nejstřeženějších budov v US a pouze tak špatný a nejasný záběr.
     Hrozně mě mrzí , že nemám studie respektive analýza, kde odborníci zkoušeli a simulovali možný naráz do části budovy Pentagonu,která čistě náhodou byla v rekonstrukcí.
     Z te studie vyšlo, že pod tímto úhlem a manavrem by to tak velké letadlo nezvládlo.
     Ještě ke dvojčatům.
     Někde v nějakém letovisku či někde na jihu hořela výšková obytná budova a ta když hořela, tak se v ohnisku požáru zlomila.
     A už za několik hodin si někdo vzpomněl na dvojčata a začal porovnávat..
     Jinak sorry za nevybíravý slovník, ale od té doby co se zde nechal volný průchod fasounskym manirum a vystupováním, neberu si servítky.
     Dost mě to sere a uráží, to jen tak mezi řečí.

     • Ano a vůbec na fasádě není obtisk křídel. Ulámaný jen dvě poslední lampy veřejnýho osvětlení. Co je tak tajnýho na nahrávce pentagonu? Jako zelenej trávník a kus budovy, jo to by byl fakt mega průser vyvrátit všechny konspirace jedním jediným záběrem na kterým by bylo čistě a jasně vidět jak letadlo vráží do pentagonu a oni nic. oni dál tu konspiraci budou přiživovat. Piču bezpečnost, bezpečnost snad zajišťuje chlápek u hlavního vchodu a né 20 let starej záběr. Leda že by na záběru bylo vidět že to není letadlo…

 6. Jasný a letadlo, co napalilo do Pentagonu zmizelo celý, na záběrech kamer pouhý výbuch a ve 4 odpoledne se zřítila WTC 7 na prach, která měla asi 53 podlaží, „vlivem otřesů“ naprosto běžná záležitost.. V troskách 2 věží našli Attuv pas. Náhodou vybrali x tun zlata uloženych v Ground 0 a hasiči, kterým tam chcipali partaci si vymýšleli historky jak slyší výbuchy patro po patře. Krom toho se první budova zřítila po základ za 9,2 sekund, což je s ohledem na výšku budovy prakticky volný pád . Následný vpád do Iráku, Afghánistánu… Atd, atd, atd . Nikdo není lépe zotročen, jako otrok, který si myslí, že je svobodný….

 7. Hej ale komentář večera vyhrává Crha, prej padák ze záclon 🤣🤣🤣 no já padám 🤣 ze prej by utekl na střechu, ti lidé neměli šanci dělat nic, všude hustý dým z hořícího materiálu ať už to byl papír cokoliv nevidíš si na ruku před ksichtem, špatně odvětrávání schodiště, prostě tam bylo tolik faktorů že vám to vy hlupáci s IQ houpaciho koně nedochází a protože to vás mozeček není schopen (spíš hoden) pochopit tak radši uvěřite kdejaké konspiraci… co se asi stane když napalim do 120 patrové budovy rychlosti 900km/h 90 tunovym letadlem vy tupci? Půjde prostě do sraček, přečtěte si jak jsou konstruovany mrakodrapy, nebo mi chcete říct že byl měl padat v celku kolmo přes půlku Manhattanu? Pico proberte se

 8. reknu to takhle, vzdycky me sralo, ze u nas v nasi zaprdeny zemicce nemame ani jedinej poradnej mrakodrap .. ted uz vim ze to je dobre .. akorat si myslim, ze do toho nejvyssiho baraku cesku, co je v brne, by to tem svinim moravskej mohl nekdo napalit .. at se nenaparujou, zmrdi … treba slovaci .. pak bychom jim vyhlasili valku jako amici afgancum a mohli je denacifikovat a mrdat jim jejich rostenky .. chalanum to je stejne jedno, zajimaj je jen barani .. mozna by se ani nebranili .. haha, poslali bychom v prvni vlne utoku berany a jen bychom obsazovali vesnice zatimco chalani by trtkali ..

 9. Dokumentů a materiálů o této události se dají počítat na tuny.
  Ostatně stále se vedou řízení a soudy, kde mnozí napadají oficiální vyšetřování.
  Já osobně se touto událostí stále zajímám a stále existují velké pochybnosti a otazníky.
  I to, že z čista jasná zmizel obří dluh… A rovněž cca 11 budov jestli si pamatují přesně, ale klidně mě opravte.
  Tak ač se se zde zmínil Bin Ládin tak se zde nezmínila mocná a vlivná rodina bin Ladinova což byla a je velice početný klan a existují důkazy o propojeností s US a obchodu s ní.

 10. Pamatuju si to spíš jen ze zpráv a neměl sem potřebu to nějak důkladně studovat, takže velkou část záběrů vidím až teď poprvé a ten v 0:48 jak sedí ten týpek a jak nad ním sejme letadlo druhý dvojče je fakt super natočenej :O

  Ale jinak je to humus. Těch nevinnejch co tam chcíplo… Pak sem někde čet snad i o rakovině, kterou si uhnaly lidi, kteří odklízeli trosky a nadejchali se prachu, kterej obsahoval azbest… ty letadla zabíjej dodnes 🙁

 11. Jako na jednu stranu verit ze si to amici udelali sami, je takove hovno, jako verit ze se slovensko stane trochu kultivovane.
  Co me spise udivuje, ze ty poustni opice to dokazali naplanovat a v takovem poctu zainteresovanych „turbanu“ to dotahnout do konce. To jako nikdo z tajnych sluzeb nemel ani trochu podezreni? To nikoho nesledovali? Kdyz naplanovali takovou narocnou akci, jakto ze od te doby uz se jim nic tak podobne velkeho nepovedlo?

 12. Čo zaseješ, to zožneš. Ak je pravda akákoľvek, každopádne tento akt bol fingovane premyslený a naplánovaný a takmer do perfektnetnosti realizovaný v čase keď amerike dochádzali zámienky na expandovanie na ďaleký východ. Každý kto tvrdí opak že toto nebolo plánované tajnými službami USA je buď idiot alebo nepozná ako sa hovorí mapu. Americká vojnová mašinéria nabrala také obrátky aké neboli od vojny vo vietname v šesdesiatych rokoch kde usa minuly 1 trilión dolárov. Tak v afganistane minuly za posledných 20 rokov cez 2.313 triliónov. Aj slepému musí byť jasné, že to náramne pomohlo americkému vojnovému priemyslu a subdodávateľskej sieti. Vojna je biznis.

 13. Myslím, že ti, kterým je to přikládáno za vinu, se k tomu nikdy oficiálně nepřihlásili.
  Navíc, kde máš WTC 7 ? Třetí barák, který se později odpoledne zřítil taky kompletně na hromádku včetně podzemních pater a to v něm pouze hořelo.
  Dál, ukaž mi to letadlo zapíchnuté v Pentagonu..
  Je to už dávno, co sem se o to zajímal, ale v jednom dokumentu byl rozhovor s konstruktéry těch věží a tvrdili, že jádro bylo projektováno, aby odolalo dokonce vícerému nárazu takového letadla.. což je opravdu moucha oproti nosníkům, na kterých ta patra visela.
  Kecy o oslabení požárem jsou blbost, většina paliva vyhořela při nárazu a pak už tam hořel jen bordel vevnitř.. viz černý dým..
  I kdyby to hořelo pár dní, nezřítilo by se to naprosto stejným stylem jako většina řízených demolicí samo do sebe na hromádku.
  Hold to prostě hyzdilo město a tohle byla nejlevnější varianta jak se toho zbavit a ještě vyvolat světový konflikt.
  Můžu se totálně mýlit, ale taky nemusím, každý ať si obrázek udělá sám..