in

Střelba v supermarketu Kroger 🇺🇸

23.září 2021, Tennessee, USA: Kolem 13:30 začali operátoři na lince 911 přijímat hovory o aktivním střelci v supermarketu Kroger v Collierville. Šlo o 29letého přistěhovalce z Myanmaru Uka Thanga, který v obchodě pracoval jako externí prodejce sushi. Toho dne ráno se Thang pohádal s jiným zaměstnancem a byl požádán, aby odešel z práce. Vrátil se do svého bytu, zavolal svému bratrovi, aby mu řekl, že ho už nikdy neuvidí a po obědě se vrátil do obchodu, kde ihned zahájil palbu ze dvou pistolí a pušky. Uvnitř budovy bylo 44 zaměstnanců a řada zákazníků. Při střelbě byla zabita 70letá zákaznice (k vidění v čase 2:10) a 13 dalších (deset zaměstnanců a tři zákazníci) bylo zraněno. Jeden další jedinec se přihlásil do nemocnice kvůli záchvatu úzkosti.

První policisté dorazili na místo ve 13:34 a začali prodejnu vyklízet a prohledávat uličku po uličce. Objevili lidi skrývající se v mrazácích a zamčené kancelářích. Později byl v zadní části obchodu nalezen i Thang, který spáchal sebevraždu. Sousedé popsali, že ho moc neznali, pouze ho vídali přicházet a odcházet z bytového komplexu. V rejstříku trestů měl několik přestupků, ale žádnou násilnou trestní minulost. Spolupracovník popsal Thanga jako tichého muže, který se pouze stýkal se svými kolegy ze sushi obchodu. Použité zbraně si legálně koupil 18 měsíců před incidentem.

Ohodnotit příspěvek

-26 Hodnocení
Líbí Nelíbí

  1. Nechtěl bych zažít, musí to bejt hrůza… Ale tvl, asi nejsem normální, ale ti píčusové na těch pojízdnejch vozejcích (né invalidi přímo invalidi) mě serou (asi jsem ovlivněnej jedním dílem South parku) a pořád jsem čekal, kdy jí sundá 😀 . Né, myšleno trochu s nadsázkou, smrt nepřeju nikomu, ale aspoň pneumatiku, kdyby jí prostřelil.

  2. Tí ľudia sú pekne v piči, čudujem sa že si to niekto nezačal kamerovať. Ako tá piča utekala a potom vlastne zistila že tam nechala 3 svoje deti, ale vyhrala to piča čo utekala a malá plný košík ktorý tlačila pred sebou 😀 Nikomu smrť neprajem ale takýto ľudia by mali ísť z planéty do piče ako prvý ✌️ Sláva Ukrajine 🇺🇦❤️

  3. Ročně je v USA zastřeleno kolem 17000 lidí. Na naše poměry u nás by to bylo zhruba 560 ročně. V naší zemi od roku 2000 počty klesají a počet vražd se dostává pod hranici 100. Kdežto v USA tyto čísla rostou. Pohodový nákup zbraní z vesela dál pokračuje. USA 1,2 zbraně na osobu. V Čr 0,12 přibližně. Rozhodně by měly změnit legislativu v nákupu zbraní.

  4. Nechápu proč si to tihle „střelci“ nevyřídí s konkrétními lidmi z práce, nebo školy. Proč musí střílet zrovna lidi, který v životě neviděl? „Vůbec vás neznám, ale všichni mě serete!!!“
    Až tohle napadne někoho na Black Friday slevové akce, když je tam narváno, tak tomu teprve budou moct říkat v obchodech černý pátek.

Mezinárodní antarktická expedice

Chick fight #13 🇺🇸