in , ,

Pracovní nehoda #37 🇺🇲

Smrtelná pracovní nehoda, která se stala 10. května 2014 ve společnosti Gulf Stream Marine v Houstonu v Texasu v USA. Nákladem byla 305 tunová vrtná plošina s protipožárním systémem a stojanem pro přepravu. S využitím dvou lodních jeřábů se vrtná plošina spouští do nákladového prostoru lodi, kde je následně stojan přivařen k palubě, aby byl zajištěn během přepravy.

Bohužel však jeden z pojistných čepů rozpěrné tyče vypadl ze svého pouzdra ( zde si nejsem úplně jistý svého překladu ), což způsobilo uvolnění ocelového lana jeřábu a náklad se na jedné straně zřítil na jednoho ze zaměstnanců v podpalubí a rozdrtil mu obě dvě nohy pod koleny. Podle infa se zaměstnanec stihl rozloučit se svou ženou než podlehl zranění.

Na důkaz nedostatečné bezpečnosti v tomto konkrétním zařízení byla miliardové společnosti Gulf Stream Marine udělena “ likvidační “ pokuta ve výši 7 000$.

  1. Nebola to vrtná plošina ale blowout preventer tzv.“BOP“-čo je veľká špecializovaná jednotka s hmotnosťou až 400 ton, ktorá sa používa na zabránenie úniku ropy. Funguje to ako ventil na uzavretie ropného vrtu, podobne ako inštalatér zatvára ventil v potrubí a ukázalo sa, že je vysoko účinný pri zaisťovaní bezpečnosti vrtu…

  2. Koukám, že ten bazmek co drží to monstrum se jmenuje šekl . Na konci je závit a ta tyčka je zašroubovaná a nakonci je mírně rozšířen jde pak kov na kov ,aby nepovolil. Asi to chlapci špatně zašroubovali na háku . Nebo prostě na háku praskl neudržel váhu břemene. Použili slabej únava matriálu? Nebo jeden jeřáb spouštěl rychleji a zvíšil , tah na dva šekly a pak praskly. Špatná kordinace. Mnoho otázek.
    7 000$ 🙂

Poprava prodavače 🇺🇲

Nehoda během natáčení Grand Tour 🇳🇴